پیام خود را بنویسید
 

بایگانی بخش اخبار

| جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 1012 | تعداد کل بازدید های مطالب: 695,264 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ -

نخستین جلسه کارگروه تدوین آئین نامه شاخص های اعتبارات دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی برگزار شد

در راستای عمل به بند الف ماده ۹۶ قانون برنامه هفتم توسعه نخستین جلسه کارگروه تدوین آئین نامه شاخص های اعتبارات دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به میزبانی موسسه برگزار شد.  

img_yw_news
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ -
مرور آخرین آمار آموزش عالی (۲)؛

کسوت استادی دانشگاه بر قامت ۷۹ هزار نفر

براساس آخرین آمار سال تحصیلی گذشته (۱۴۰۱-۱۴۰۲) بیش از ۱۷۳ هزار نفر در موسسات آموزش عالی مشغول به تدریس و از این تعداد ۷۹ هزار و ۱۰۱ عضو هیات علمی تمام وقت هستند که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۵۷ نفر در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می‌کنند.

img_yw_news
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ -
در جلسه مجمع پژوهشگاههای ملی کشور صورت گرفت:

تشریح فرآیند اجرایی پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها

بیست و نهمین نشست مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور، سه شنبه ۱۹ تیرماه با حضور جمعی از رؤسای پژوهشگاه‌های ملی کشور به میزبانی مؤسسه تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار گردید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ -

ارائه گزارش میز پژوهشی واکاوی ابعاد حقوقی اصل سی ام و سوم قانون اساسی در دهمین جلسه شورای سیاستگذاری شبکه شماع

دهمین جلسه شورای سیاستگذاری و راهبری شبکه متخصصان آموزش عالی (شماع) با حضور اعضا و ارائه گزارش میزهای پژوهشی: واکاوی ابعاد حقوقی اصل سی ام و سوم قانون اساسی و راهکارهای احیای ظرفیت آن و احصاء مصادیق نابرابری در آموزش عالی،  در سالن  شهید سلیمانی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ -
با همکاری موسسه پژوهش و برنامه ریزی و مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم:

جشنواره تجارب برتر آموزش عالی برگزار می شود

مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی جشنواره تجارب برتر آموزش عالی را برگزار می کنند.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ -

پیام تبریک رهبر انقلاب به رئیس جمهور منتخب؛ رفتارهای رقابتی به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود

رهبر معظم انقلاب در پیامی با سپاسگزاری از همه نامزدها و فعالان عرصه‌ انتخابات، بر استفاده رئیس‌جمهور منتخب از ظرفیت‌های فراوان کشور برای آسایش مردم و پیشرفت کشور، در ادامه‌ راه شهید رئیسی تأکید کردند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ -

مطالعات پشتیبان برنامه هفتم پیشرفت در بخش علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شد

کتاب مطالعات پشتیبان برنامه هفتم پیشرفت در بخش علوم، تحقیقات و فناوری به همت دکتر غلامرضا ذاکرصالحی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دبیر کمیسیون تدوین و تلفیق بخش عتف برنامه هفتم پیشرفت توسط انتشارات موسسه راهی بازار نشر شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ -
مرور جدیدترین آمار آموزش عالی (۱)؛

افزایش زنان دانشجو/ تحصیل ۶۳ درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی

جمعیت دانشجویی کشور در سال تحصیلی گذشته (۱۴۰۲-۱۴۰۱) ۳ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۶۰۱ دانشجو بوده که از این تعداد ۵۰.۲ درصد را زنان و ۴۹.۸ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

img_yw_news
شنبه ۹ تیر ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر غلامرضا ذاکرصالحی با موضوع:

واکاوی سیاست‌ها و برنامه‌های کلان آموزش عالی از ۱۳۱۳ تا ۱۳۵۷

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر غلامرضا ذاکرصالحی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی...

img_yw_news
شنبه ۹ تیر ۱۴۰۳ -
دکتر طاهری‌نیا در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

اصلی‌ترین مساله آموزش عالی افزایش بهره‌وری است

آموزش عالی کشور را می‌توان یکی از موتورهای محرک برای پیشبرد برنامه کشورها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و به‌خصوص علم و فناوری دانست. نهادی که به دلیل داشتن پتانسیل علمی به‌خصوص در دنیای امروز که تکنولوژی حرف اول را می‌زند، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌توان از طریق آن راه‌حل برون‌رفت از مشکلات بخش‌های مختلف را پیدا کرد. با وجود اهمیت این حوزه، اما واقعیت آن است که عرصه آموزش عالی کشور خود با چالش‌های زیادی همراه است و می‌طلبد برای پررنگ کردن نقش این نهاد در رفع چالش‌های امروز ایران، در گام اول مسائل مبتلابه این عرصه حل شود. مسائلی که شاید پررنگ‌ترین آن را بتوان بی‌رغبتی جامعه به تحصیلات آکادمیک و همچنین چالش‌های بودجه‌ای دانشگاه‌ها دانست، مسائلی که انتظار می‌رود دولت چهاردهم برنامه‌ای عملیاتی برای حل آنها داشته باشد. علی‌باقر طاهری‌نیا، رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی معتقد است اصلی‌ترین موضوع امروز آموزش عالی باید افزایش بهره‌وری آن باشد، اتفاقی که در صورت تحقق بسترساز حل چالش‌های دیگر این حوزه خواهد شد. در ادامه مشروح گفت‌وگوی این مقام مسئول با «فرهیختگان» را می‌خوانید.

img_yw_news
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر محمدجواد صالحی با موضوع:

اثر سرمایه انسانی بر دستمزد شاغلان بخش خصوصی

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر محمدجواد صالحی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی...

img_yw_news
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر فرهاد ابراهیم آبادی با موضوع:

بررسی سیاست‌ها و سازوکارهای مناسب برای همراستایی رشته‌های دانشگاهی با ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و نیازهای بازار کار استانی

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر فرهاد ابراهیم آبادی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی...

img_yw_news
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ -
با دعوت مرکز ارزشیابی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:

بازدید دکتر طاهری نیا از فرآیند برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان

دکتر علی باقر طاهری نیا معاون وزیر علوم و رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی با دعوت مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و حضور در اداره کل آموزش و پرورش منطقه پنج تهران از فرآیند طراحی سوال، تصحیح و برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان بازدید کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ -
با بررسی تجارب دانشگاه گلاسگو صورت پذیرفت:

چگونگی نقش دانشگاهها در ایفای مسئولیت مدنی و اجتماعی خود

نشست "دانشگاه ناحیه‌ای و پیوند اجتماعی(University Regional and Community Engagement) " با سخنرانی پروفسور مایکل ازبورن، استاد دانشکده آموزش بزرگسالان و آموزش مادام العمر دانشگاه گلاسگو توسط دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ -
دکتر طاهری نیا در نشست خبری:

تحصیل بیش از سه میلیون و دویست هزار نفر در دانشگاهها/ سبقت چشمگیر زنان در ورود به دانشگاه / سهم آموزش مهارتی در برنامه هفتم توسعه

دکتر علی باقر طاهری نیا معاون وزیر علوم  و رئیس موسسه پژوهش‌ و برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: اکنون ۵۲ درصد دانشجویان کشور در رشته‌های مرتبط با علوم انسانی، ۶ درصد در رشته‌های مرتبط با علوم پایه، ۲۲ درصد رشته‌های مرتبط با فنی و مهندسی، ۷ درصد در رشته‌های مرتبط با هنر، ۹ درصد در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی و ۴ درصد در رشته‌های مرتبط با کشاورزی تحصیل می‌کنند.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ -
با حضور اعضای هیات علمی موسسه و دانشگاه علامه طباطبایی:

جلسه کارگروه تدوین و طراحی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پژوهی برگزار شد

جلسه مشترک کارگروه تدوین و طراحی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پژوهی با حضور جمعی از اعضای هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و گروه برنامه ریزی و مدیریت دانشکده علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر مایکل آزبورن با موضوع:

University Regional and Community Engagement

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر مایکل آزبورن استاد دانشگاه گلاسکو...

img_yw_news
شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر زهرا رشیدی با موضوع:

مفهوم پردازی آموزش پژوهش محور برای دانشگاه‌های ایران در نظام آموزش عالی

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر زهرا رشیدی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی...

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ -
دکتر طاهری نیا:

مرجعیت علمی از فعالیت استاد، دانشجو و کار پژوهشی نوآورانه آغاز می شود

علی باقر طاهری نیا معاون وزیر علوم و رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، در دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان که شنبه ۱۲ خرداد در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید خدمت صادقانه آیت الله رئیسی و همراهان شهیدش،گفت: بدرقه باشکوه تر از استقبال گواه عاقبت بخیری و حسن عاقبت ویژگی متقیان است، امید راه او با حضور خدمتگزاران مردمی پرافتخار تداوم یافته و تحت زعامت رهبر حکیم فرزانه انقلاب این انقلاب پرقدرت تر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

img_yw_news
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ -
وزیر اسبق علوم:

راه اندازی گروه فلسفه آموزش عالی یک اقدام راهبردی و ارزشمند است

دکتر محمد مهدی زاهدی وزیر اسبق علوم در در جلسه شورای علمی اندیشکده آموزش عالی که به میزبانی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد تاسیس گروه مبانی و فلسفه آموزش عالی در موسسه پژوهش و برنامه ریزی را یک اقدام راهبردی و ارزشمند دانست.  

img_yw_news
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ -
رئیس بسیج اساتید خبر داد:

کمک اندیشکده حکمرانی آموزش عالی برای کسب مرجعیت علمی و عملیاتی سازی سند دانشگاه اسلامی

دکتر محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در جلسه شورای علمی اندیشکده آموزش عالی از آمادگی این اندیشکده برای کمک به کسب مرجعیت علمی آموزش عالی کشور خبرداد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ -

بررسی و تصویب سه میز پژوهشی در نهمین جلسه شورای راهبری شبکه متخصصان آموزش عالی

نهمین جلسه شورای راهبری شبکه متخصصان آموزش عالی (شماع) با حضور اعضاء در سالن شهید سلیمانی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد.  

img_yw_news
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ -
با هدف افزایش تعاملات دو طرفه و بیان ظرفیت های موسسه:

نشست هیات رئیسه موسسه و مدیران سازمان برنامه و بودجه برگزار شد

نشست تشریح دستاوردها و ظرفیت های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی با حضور دکتر علی باقر طاهری نیا معاون وزیر علوم و رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی، دکتر حسینی قائم مقام امور آموزش سازمان برنامه و بودجه، مدیران و کارشناسان آن سازمان و اعضای هیات رئیسه موسسه در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.  

img_yw_news
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ -
وزیر علوم تاکید کرد:

موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی مرجع رسمی و مسئول انتشار آمار آموزش عالی است

دکتر محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ نامه ای، موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی را کمافی السابق به عنوان مرجع رسمی و متولی جمع آوری و انتشار آمار آموزش عالی دانست.  

img_yw_news
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ -
سخنرانی دکتر اصغر زمانی با موضوع:

شناسایی راهکارهای تقویت و توسعه مربی گری اعضای هیات علمی برای تربین نیروی انسانی خردمند، متعهد، دین باور و اخلاق مدار

در راستای برگزاری سلسله سخنرانی های موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی دکتر اصغر زمانی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی...

صفحه 1 از 40    
اولین
قبلی
1
...