کانال موسسه در آپارات کانال موسسه در اینستاگرام کانال موسسه در تلگرام چند رسانه ای

کتاب‌های چاپ شده: شامل کلیه کتاب‌ها و گزارشات غیر ادواری می باشد.


چشم اندازهای بین المللی در تامین مالی آموزش عالی
مولف جوزف برادا، وجسیک بینکوفسکی، ماساکی کوبونیوا مترجم وحید مهربانی
ناشر موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی تاریخ انتشار 1399
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 190
قیمت پشت جلد 400000 ارسال کننده admin
نوع جلد گلاسه اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی 378/106
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح
این کتاب در نه فصل تدوین شده و مترجم در مورد کتاب چنین بیان کرده است: پس از طی چند دهه و اطلاع از منافع سرشار، گسترده و چندبعدی آموزش عالی و گسترش متعاقب آن حتی در جوامع کمتر توسعه یافته، سیاست­گذاران دولتی با چالشی مواجه شده ­اند که گریزی از آن نیست. از یکسو به دلیل منافع تحصیل در سطوح عالی نمی ­توان به آن بی­ توجه بود و دست از حمایت آن برداشت و از سوی دیگر، گسترش آموزش عالی نیازمند منابع مالی هنگفتی نیز است که تأمین آن صرفاً توسط دولت کاری بس دشوار می­ نماید و از توان دولت خارج است. بر این اساس، مطالعات اقتصاد آموزش که در اوایل متمرکز بر منافع و پیامدهای آموزش بود، امروزه به سمت تأمین مالی آموزش به­ ویژه در سطح سوم گرایش پیدا کرده که حاصل آن مطرح شدن بحث‌ها و انتشار مقالات و کتاب­های بسیار است.

تلاش دولت برای کاستن از سنگینی بار تأمین مالی آموزش عالی و در عین حال نظام­ مند ساختن آن موجب شده است که جنبه­ های خصوصی این امر تقویت شود و دانشگاه‌ها و سایر نهادهای آموزش عالی به دنبال یافتن شیوه­ های نوین در تأمین مالی فعالیت ­های خود بروند، از جمله اتکاء بر شهریه، ارتباط با دنیای کسب‌وکار و همکاری با بخش صنعت و کشاورزی.
شکل ­گیری فضای جدید در مالیۀ آموزش عالی و ظهور روش­های تازۀ درآمدزایی، زمینه ­های جدیدی را برای فعالیت دانشگاه‌ها به ­وجود آورده است به طوری که رسالت دانشگاه‌ها به کلی در حال تغییر است و همین امر منجر به تغییر اساسی رسالت­ های آنها شده است.

بنا بر اهمیت موضوع و لزوم دسترسی به منابع علمی جدید در زمینه تأمین مالی آموزش عالی و همچنین در امتداد آثار علمی دیگری که تاکنون مترجم کتاب در حوزۀ آموزش از خود بجای گذاشته است، ترجمه کتاب پیش­رو را اقدامی مناسب یافتم. این کتاب حاوی مروری بر تجارب کشورهای مختلف است و از این رو، از غنای کافی برخوردار است زیرا نگرش­ ها، تجربه‌ها و رویکردهای گوناگون را در کنار هم قرار می ­دهد و دیدگاهی جامع در ذهن مخاطب ایجاد می­ کند. ​​​​​
میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 400000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى