کتاب‌های چاپ شده: شامل کلیه کتاب‌ها و گزارشات غیر ادواری می باشد.


پژوهش در آموزش عالی ایران
مولف غلامرضا ذاکرصالحی مترجم
ناشر موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی تاریخ انتشار 1398
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 113
قیمت پشت جلد 400000 ارسال کننده admin
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح
بخشی از مقدمه:

توسعه و ارتقای مطالعات آموزش عالی در سطوح بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای رکن اصلی مأموریت مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی را تشکیل می‌دهد. امروزه مطالعات آموزش عالی یک حوزه میان رشته‌ای و چند بعدی است که دارای ریشه‌های آکادمیک و قلمروهای مطالعاتی گسترده‌ای است.

در غرب، دوره مطالعات آموزش عالی از سال ۱۸۹۳ میلادی با ارائه درس «وضعیت و مسایل کنونی آموزش عالی امریکا و اروپا» توسط استنلی هال آغاز شد. اما در دهه‌های اخیر، مقاله شاخص درسل و می‌هیو (Dressel & Mayhew) تحت عنوان «آموزش عالی به عنوان حوزه‌ای مطالعاتی» که در سال ۱۹۷۴ منتشر شد، مجدداً روحی دوباره به این قلمرو علمی بخشید و توسط صاحبنظران دیگری پیگیری شد. در دهه هفتاد، تأسیس رشته‌های آموزش عالی در این حوزه مطالعاتی در دانشگاهها توسعه یافت. به گونه‌ای که اکنون در امریکا بیش از ۱۵۰ برنامه آموزش عالی ارائه می‌شود.

به تدریج با اضافه شدن ذی‌نفعان خارجی بویژه در بخش صنعت و مقامات دولتی و تعامل گسترده دانشگاهها با سایر بخش‌ها، آموزش عالی با مسایل و پیچیدگی‌های بیشتری مواجه گردید و نیاز به توسعه دانش و مهارت در این زمینه افزون شد. اکنون موضوع نقش آموزش عالی در توسعه ملی و مسایلی چون رابطه دانشگاه، دولت و صنعت در صدر مباحث مربوط به توسعه دانش بنیان قرار دارد.

میانگین امتیازات: 1
تعداد آرا: 2امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 400000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى