پیام خود را بنویسید
 

با هدف افزایش تعاملات: نشست دبیر کمیته مشترک علمی ایران و قطر و رایزن علمی ایران در قطر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1401/11/18 | 
دکتر علی باقر طاهری نیا رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دبیر کمیته مشترک علمی ایران و قطر و دکتر علی بختیاری رایزن علمی ایران در قطر راههای همکاری مشترک را بررسی کردند.
 

به گزارش روابط عمومی موسسه در این جلسه که به صورت مجازی برگزار شد طرفین در مورد نحوه کارو تعاملات فی مابین بحث و گفتگو کردند.
در این جلسه دکتر بختیاری رایزن علمی ایرن در قطر آمادگی خود را در خصوص، رصد همایش، کنفرانس، نشست و دیگر همکاری های علمی و فناوری، بررسی اسناد و ارتباطات قبلی علمی و فناوری ایران با قطر ازجمله تفاهم نامه ها، همکاری در تهیه و تدوین سند دقیق چشم انداز چند ساله بین دو کشور و دعوت از فرهیختگان برای حضور علمی و موثر در برنامه های علمی در مراکز علمی دانشگاهی قطر اعلام کرد.
در ادامه دکتر طاهری نیا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش عالی ایران، از آمادگی موسسه برای فعال کردن بخش بین الملل شبکه متخصصین آموزش عالی در کشور قطر، اجرای طرح رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه‌ها و همچنین توسعه بخش افکار سنجی دانشگاهیان و تهیه چشم انداز چند ساله همکاری ایران و قطر در زمینه علمی و فناوری با کمک رایزن فرهنگی در کشور قطر خبر داد.
در پایان مقرر شد به منظور توسعه تعاملات موضوعاتی از قبیل: تهیه چشم انداز توسط کمیته همکاری مشترک ایران و قطر، تبادل اخبار، فراخوان ها و دعوت نامه های علمی، ارسال طرح های اعلامی به یکدیگر جهت بررسی و شروع همکاری در طرح ها، بررسی اسناد و ارتباطات قبلی علمی و فناوری ایران با قطر ازجمله تفاهم نامه ها در دستور کار و پیگیری دو طرف قرار گیرد.
 در این نشست همچنین دکتر نجف آقایی و دکتر سید مصطفی دریاباری مشاورین رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی نیز نقطه نظرات خود را در خصوص افزایش تعاملات دوسویه اعلام کردند.

کلیدواژه ها: مصطفی دریاباری | نجف آقایی | کمیته مشترک علمی ایران و قطر | علی باقر طاهری نیا | علی بختیاری |