بررسی آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی در جلسه مجمع پژوهشگاههای ملی کشور

 | تاریخ ارسال: 1401/10/28 | 

یازدهمین نشست مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور با حضور اعضای مجمع، سه شنبه ۲۷دی۱۴۰۱ در محل پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این نشست که با حضور روسای پژوهشگاه‌ها، مراکز و موسسات پژوهشی عضو مجمع، برگزار گردید، ارایه پیش نویس آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی و نتایج طرح پژوهشی بررسی و ارزیابی سطح بلوغ همراستایی استراتژیک فناوری اطلاعات و مأموریت‌های سازمانی  در مؤسسات پژوهشی حوزه علوم، تحقیقات و فناوری انجام و مورد بررسی قرار گرفت.
در آغاز این نشست دکتر مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ضمن خیر مقدم به معرفی پژوهشگاه پرداخت و در ادامه گزارشی از فعالیت های تحقیقاتی و میدانی پژوهشگاه، ظرفیت ها، توانمندی ها دستاوردهای پژوهشی و همچینن برنامه های آتی را ارایه نمود.
سپس دکتر صمد نژادابراهیمی مدیرکل برنامه ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی از روند تدوین آیین نامه تعیین ساعت موظفی اعضای هیات علمی پژوهشگاه ها و شیوه های معادل سازی آن ارایه کرد.
پس از آن دکتر حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی با استقبال از موارد مطرح شده از سوی دکتر نژاد ابراهیمی از جمله تدریس اعضای هیات علمی و راهنمایی پایانامه ها و رساله ها به عنوان ساعت موظفی بر ضرورت بازنگری در شیوه جذب دانشجوی پژوهش محور در پژوهشگاه ها تاکید و پیشنهاد تصویب طرح های کلان ملی برای پژوهشگاه ها متناسب با ماموریت های ملی آنها در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را مطرح کرد.   
در ادامه دکتر شهاب کسکه معاون مرکز هیات امناء و هیات ممیزی مرکزی، پیش نویس آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی را ارائه نمود و خواستار مشارکت بیشتر پژوهشگاه ها در تدوین این آیین نامه شد.
سپس دکتر احمد شعبانی رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و دکتر مسعود عالمی نیسی رئیس موسسه تحقیقات جمعیت کشور، در خصوص ضرورت شفافیت آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی در موضوع ساعت موظفی و نیز توجه به بندهای قانون جوانی جمعیت و ارتقای بهره وری در آیین نامه استخدام اعضای هیات علمی پژوهشگاه ها، مطالبی را عنوان کردند.
دکتر نوابی رئیس پژوهشگاه هوا فضا نیز با بیان سخنانی بر ضرورت تدبیر، پرهیز از عجله و هم اندیشی بیشتر در تدوین آیین نامه های استخدامی، موظفی و ارتقای اعضای هیات علمی، دیدگاه های خود را مطرح نمود و سپس دکتر توکلی نیز برگزاری نشست بین دکتر کسکه و معاونان توسعه و پشتیبانی پژوهشگاه ها را به منظور بررسی پیش نویس آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی پژوهشگاه را پیشنهاد کرد.
در بخش پایانی نشست، دکتر احمدعلی یزدان‌پناه عضو هیأت علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، نتایج طرح پژوهشی بررسی و ارزیابی سطح بلوغ همراستایی استراتژیک فناوری اطلاعات و مأموریت‌های سازمانی در مؤسسات پژوهشی حوزه علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه کرد.

 

کلیدواژه ها: مجمع پژوهشگاههای ملی کشور | آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی |


دفعات مشاهده: 421 بار   |   دفعات چاپ: 58 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA