اطلاعات کتاب آمار در سال ۹۷-۱۳۹۶

آمار آموزش عالی سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ شامل شش فصل است که در هر فصل آن به بررسی یک از بخش‌های نظام آموزش عالی پرداخته شده است. در فصول اول تا سوم آن آمار ثبت ­نام شدگان، دانشجویان و دانش آموختگان به تفکیک جنسیت، وابستگی، شیوه آموزشی و ... ارائه شده است. در فصل چهارم کتاب، آمار آموزشگران دانشگاهی به تفکیک­ نوع خدمت، مرتبه علمی، جنسیت، وابستگی و ... به تصویر کشیده شده است. فصل پنجم کتاب شامل آمار کارکنان غیرآموزشی است که به تفکیک مدرک تحصیلی، جنسیت، وابستگی و ... ارائه شده است و در فصل آخر کتاب یعنی فصل ششم روند رشد برخی از اقلام آماری در یک دوره هشت ساله بررسی شده است.
لازم به ذکر است، پایگاه اطلاعات آمار آموزش عالی ایران قابلیت استخراج جداول و نمودارهای بسیاری را برای توصیف ویژگی‌های نظام آموزش عالی ایران دارا است. اما به دلیل حجم زیاد آن‌ها، به صورت یک برنامه لوح فشرده که ضمیمه این کتاب است برای علاقه‌مندان و پژوهشگرانی که نیاز به جزئیات بیشتری دارند در دسترس خواهد بود. در لوح فشرده پیوست این کتاب، جداول و نمودارهای بسیاری وجود دارد که ویژگی­های جامعه دانشجویی و آموزشگران دانشگاهی را به همراه شاخص­هایی معرفی نموده است. فهرست این جداول در انتهای کتاب ارائه شده است. ‌
جامعه‌ آماری‌ این‌ طرح‌ ملی، شامل کلیه‌ مؤسسات‌ آموزش عالی کشور مورد تأیید شورای‌ گسترش‌ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در سطحی‌ بالاتر از دیپلم‌ متوسطه‌، دانشجو دارند و به‌ دانش‏ آموختگان‌ خود مدرک‌ دانشگاهی مورد قبول‌ مراجع‌ ذی‌صلاح‌ اعطا می‌کنند، است.
همچنین در این کتاب، تعاریف و مفاهیم استاندارد مصوب کمیته آماربخشی علوم، تحقیقات و فناوری ملاک عمل بوده است.

 


در ادامه بخشی از اطلاعات مربوط به سی دی همراه با کتاب قابل دسترس می باشد:
 
 
عنوان بخش دریافت فایل اکسل
نمودارها
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم

کلیدواژه ها: اطلاعات ضمیمه کتاب آمار سال ۹۷-۱۳۹۶ |

دفعات مشاهده: 186 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA