پیام خود را بنویسید
کانال موسسه در آپارات کانال موسسه در اینستاگرام کانال موسسه در تلگرام چند رسانه ای

دکتر طاهری نیا در نشست با وزیر علوم: تأکید برسنجش نگرش دانشگاهیان توسط موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی

دکتر طاهری نیا در نشست بازدید وزیر علوم در موسسه؛ چشم انداز تولید علم از دیدگاه رهبر معظم رهبری سعادت بشر و تحقق آرزوهای اوست

 
 


به گزارش روابط عمومی موسسه دکتر علی باقر طاهری نیا رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در این نشست در مورد وظایف موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی اظهار داشت: چشم انداز تولید علم از زبان مقام معظم رهبری سعادت بشر است.
وی با بیان اینکه: موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با بیش از نیم قرن سابقه کانون تفکر در حوزه آموزش عالی شناخته می شود افزود: این موسسه شامل گروه‌های مطالعات مدیریت آموزش عالی، نوآوری آموزشی و درسی، آینده پژوهی و نظریه‌پردازی در آموزش عالی، اقتصاد آموزش عالی و بررسی های نیروی انسانی، برنامه ریزی آموزش عالی، مطالعات تطبیقی و نوآوری در آموزش عالی و پژوهش های آماری و فناوری اطلاعات است.
رئیس موسسه با اشاره به برنامه تحولی موسسه افزود: هم راستایی با انتظارات رهبر معظم انقلاب از نهاد و همراستایی با اسناد بالادستی و بیانیه گام دوم انقلاب، تشکیل شبکه متخصصان آموزش عالی و واحد سنجش نگرش دانشگاهیان، راه کارهای ما برای تحول در موسسه و نظام آموزش عالی است.
دکتر طاهری نیا گفت: آماده ایم مدیریت دانش سازمانی و پایش میزان پایبندی دانشگاه‌ها و پژوهشگاهها را به برنامه های مصوب آنها برعهده بگیریم و سنجش نگرش دانشگاهیان را با عنوان افکارسنجی که بسیار حائز اهمیت است، انجام دهیم.

هر هفت روز یک مساله

وی با اشاره به ارجاع مسائل نظام آموزش عالی از سوی وزارت علوم به موسسه گفت: ما آماده ایم تعامل با ستاد وزارت علوم و دانشگاهیان را تقویت کنیم.
دکتر طاهری‌نیا گفت: دانشگاه‌پژوهی را به عنوان یک پروژه کلان ملی، اجرایی خواهیم کرد به طوریکه دامنه اثربخشی آموزش عالی در منطقه محسوس باشد.
وی همچنین با تاکید بر سه وجه مسئولیت‌پذیری، تضمین کیفیت و دانشگاه‌پژوهی گفت: در صدد هستیم جایزه ملی در این سه زمینه تعریف کنیم و به موسساتی که در این زمینه‌ها عملکرد مطلوبی داشته باشند، اعطا شود.
 در این نشست همچنین و مشاورین ریاست و معاونین پژوهشی و توسعه مدیریت و منابع و مدیر گروه پژوهشهای آماری موسسه نیز گزارشی را از ماموریت، اقدامات و دستاوردهای موسسه ارائه کردند.  

 


کلیدواژه ها: وزیر علوم | دکتر علی باقر طاهری نیا | دکتر زلفی گل |