پیام خود را بنویسید
کانال موسسه در آپارات کانال موسسه در اینستاگرام کانال موسسه در تلگرام چند رسانه ای

دکتر طاهری‌نیا در دیدار با معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی تاکید کرد: لزوم تدوین برنامه های درسی متناسب با مشاغل نوین حوزه گردشگری

دکتر علی باقر طاهری نیا رئیس موسسه در دیدار با دکتر علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بر شناسائی مشاغل نوین حوزه گردشگری و تدوین برنامه‌های درسی آموزش عالی متناسب با آن تاکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه در این نشست دکتر طاهری نیا ضمن ضمن تأکید بر لزوم تبیین و مستندسازی انتظارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به ویژه در بخش گردشگری از وزارت عتف و تأکید بر متناسب‌سازی مهارت‌های دانشجویان با نیازهای جامعه، بر لزوم شناسایی ظرفیت‌ها و مشاغل نوین حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ناشی از تغییرات فناوری و تکنولوژی توسط معاونت مذکور تأکید کرد.
وی همچنین خواستار همکاری و تعامل وزارتین در زمینه تدوین برنامه‌های جدید درسی آموزش عالی یا توسعه رشته‌های جدید و نوین متناسب با مشاغل مذکور شد.
در ادامه دکتر شالبافیان ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده، بر لزوم بازنگری در سرفصل رشته‌های موجود حوزه گردشگری تأکید کرده و به موضوع مهارت محور کردن مفاد درسی این رشته‌ها اشاره کرد.
در این نشست همچنین حجت‌الاسلام دریاباری مشاور رئیس موسسه نیز بر داشتن برنامه‌هایی برای استقبال از گردشگرانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند تأکید کرده و پتانسیل‌های حوزه گردشگری زیارت را به دلیل تجانس فرهنگی و دینی با همسایگان با اهمیت دانست.
در پایان دکتر احمد سعیدی مدیر گروه پژوهش‌های آماری و فناوری اطلاعات موسسه، لزوم انجام نیازسنجی نیروی انسانی مورد نیاز بخش گردشگری و هتلداری را متذکر شده و بر مواردی مانند مطالعات حوزه رصد اشغال دانش‌آموختگان حوزه گردشگری تأکید کرد.

 

کلیدواژه ها: گردشگری | علی باقر طاهری نیا | رسی |