پیام خود را بنویسید
کانال موسسه در آپارات کانال موسسه در اینستاگرام کانال موسسه در تلگرام چند رسانه ای

با حکم رئیس موسسه: حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی دریاباری به سمت مشاور رئیس موسسه منصوب شد

با حکم دکتر طاهری نیا حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی دریاباری به سمت مشاور رئیس مؤسسه "در تحقق سند تحول دولت مردمی و توسعه تعاملات برون دستگاهی" منصوب شد.

 
 
به گزارش روابط عمومی مؤسسه در حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی دریاباری از سوی ریاست موسسه بر موارد زیر تاکید شده است:
• مؤسسه به مثابه کانون تفکر آموزش عالی ایقای نقش می نماید. بنابراین انتظار می رود مفاد سند تحول دولت مردمی که مستقیم یا غیر مستقیم به حوزه مأموریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مربوط می‌شود واکاوی، مطالعه و برای کارسازی در اختیار مدیران عالی وزارت قرار بگیرد.
• مطالعه، بررسی و ارائه راهکارهای اثربخش و انگیزشی و هم افزایی واحدهای تابعه وزارت عتف در جهت تحقق کامل مفاد سند مذکور
• شناسایی ظرفیت‌ها و زمینه‌های برون دستگاهی و توسعه تعاملات برون سازمانی ملی و منطقه‌ای به منظور افزایش سطح توانمندی مؤسسه و اثربخشی تحول آفرین آن
• بررسی، مطالعه و ظرفیت سنجی ایجاد شبکه تعاملی متخصصان آموزش عالی جهان اسلام
• مستندسازی کلیه اقدامات و فرایندها و مدیریت زمان در پیشرفت امور
وی که متولد سال ۶۰ است، مسوولیت گفتگوی ادیان و تقریب مذاهب معاونت بین الملل حوزه های علمیه ایران، مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل مرکز بین الملل حوزه‌های علمیه کشور، عضو شورای عالی سیاستگذاری و هماهنگی ادیان ایران، عضویت در کمیته رسانه و فضای مجازی و  نیز کمیته اعزام حوزه علمیه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در کارنامه دارد. دریاباری با توجه به آشنایی با زبان‌های عربی و انگلیسی سفرهای متعدد به ۴ قاره جهان داشته است و دوره‌های مختلفی همچون آشنایی با اسلام و شیعه در کانادا، حقوق هند ویژه دانشجویان و اساتید حقوقی ایرانی در هند و اندیشه اسلامی در جهان معاصر ویژه دانشجویان شیعی کانادا در ایران را برگزار کرده است. وی علاوه بر کرسی استادی سطوح عالی حوزه علمیه، در دانشگاه های ایران نیز به تدریس اشتغال دارد. ایشان همچنین با توجه به فعالیت‌های گسترده در حوزه‌های مختلف علمی و بین‌المللی ارتباطات گسترده‌ای با ایرانیان خارج کشور، غیر مسلمانان و مجامع علمی و همچنین علاقه‌مندان به جمهوری اسلامی ایران دارد و می‌تواند وجه مشترکی در حوزه علمی بین ایران و دیگر کشورها ایجاد کند.

کلیدواژه ها: دکتر طاهری نیا | حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی دریاباری |