نشست عمومی هیأت رئیسه موسسه پژوهش و برنامه ریزی با اعضای موسسه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۸ | 
نشست عمومی هیأت رئیسه با همکاران موسسه به منظور مرور عملکرد موسسه در سال گذشته و ارائه برنامه های سال آتی با حضور رئیس، معاون پژوهشی، معاون توسعه مدیریت و منابع و همکاران موسسه برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی موسسه در این نشست ابتدا دکتر نسرین نورشاهی رئیس موسسه ضمن تبریک سال جدید محورهای مورد تاکید خود برای سال آینده را بیان کرد. وی از ادامه وظیفه موسسه در زمینه مسئولیت اجتماعی و کارکرد آن، برگزاری کارگاههای آموزشی لازم برای دانش افزایی مدیران و مسئولان دانشگاهها با عنایت به ابلاغ مقام عالی وزارت، سفارش گیری از ذینفعان بیرونی در قالب گزارش تخصصی و طرح پژوهشی، گسترش و ادامه پروژه رصد اشتغال فارغ التحصیلان، بازتعریف سازوکار ارتباط موسسه با وزارتخانه و سایر ذینفعان را مهمترین برنامه های مدنظر خود برای سال جاری عنوان نمود.

در ادامه دکتر رضا منیعی معاون پژوهشی موسسه عمده فعالیتهای معاونت پژوهشی موسسه در سال ۱۳۹۷ را برشمرد. وی مهمترین وظیفه معاونت پژوهشی موسسه را ایجاد زیرساختهای لازم  برای تولید و ترویج دانش و پژوهش در حوزه آموزش عالی نام برد و اعلام کرد: در حوزه طرح های پژوهشی روند رو به رشدی داشته ایم که مهمترین ویژگی آنها تقاضا محور شدن است. تعداد مقالات اعضای هیأت علمی رو به رشد بوده است و در زمینه برگزاری پنل های تخصصی شاهد تقاضاهای رو به رشدی هستیم. منیعی در ادامه به تولید و انتشار گزارشهای تخصصی راهبردی با سبک و سیاق جدید از نیمه دوم سال گذشته اشاره و اعلام نمود بر اساس تقاضاهای واصله از وزارت متبوع تاکنون هشت گزارش تخصصی منتشر شده و تعدادی گزارش تخصصی دیگر نیز در آینده ای نزدیک چاپ خواهد شد.

معاون پژوهشی موسسه با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در حوزه زیرساختی، برنامه ریزی و حمایتی پژوهش به تدوین برنامه بهبود و بارآفرینی موسسه در سال گذشته اشاره نمود و با اعلام اینکه بسیاری از کارهای  انجام شده در سال گذشته براساس برنامه بهبود صورت پذیرفته، به برنامه ریزی برای راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعاتی پژوهشی که باعث سهولت در تجمیع اطلاعات پژوهشی و فرآیند پژوهشی موسسه می شود و همچنین راه اندازی پرتال کتابخانه برای دسترسی آنلاین به منابع کتابخانه، توسعه فاز سوم سامانه سهام (سیستم هوشمند آمار موسسات آموزش عالی) با ایجاد داشبوردهای ارائه اطلاعات مختلف اشاره کرد. وی همچنین به تعامل رو به گسترش موسسه با سازمانهای داخلی و بین المللی از جمله، حوزه های مختلف وزارت علوم، شورای عالی عتف، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مرکز آمار ایران، سازمان برنامه و بودجه، سازمان بازرسی کل کشور، دانشگاهها و موسسات پژوهشی، انجمن های علمی، سازمانهای مردم نهاد یونسکو، موسسه های تحقیقاتی از کشورهای آلمان و مالزی و  موسسه بین المللی برنامه ریزی آموزشی پاریس و همچنین شبکه بین المللی کیفیت آسیا و اقیانوسیه و امضای تفاهم نامه با دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی داخلی و خارجی را از دیگر فعالیتهای موسسه برشمرد.

منیعی همچنین به انتخاب کمیته آمار بخشی علوم تحقیقات و فناوری (مستقر در موسسه) بعنوان یکی از کمیته های برتر توسط مرکز آمار ایران، تقدیر از دو دستاورد فناورانه موسسه در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و همچنین کسب عنوان برگزیده در دهمین جشنواره بین المللی فارابی توسط دکتر مقصود فراستخواه عضو هیأت علمی موسسه را به عنوان افتخارت کسب شده در سال گذشته اشاره کرد.

سپس خانم معصومه قارون معاون توسعه مدیریت و منابع موسسه از پیگیری های حوزه تحت نظر خود برای دریافت تخصیص های مالی صادر شده و مطالبات موسسه از مراجع مربوطه خبر داد و اعلام نمود: در سال گذشته نسبت به انجام امور اداری و مالی همکاران موسسه اعم از صدور احکام کارگزینی و ترفیع و پیگیری دریافت شناسه های همکاران قراردادی و مجوز استخدامی و... اهتمام لازم صورت پذیرفته است. وی همچنین با اشاره به برنامه های تدوین شده برای توانمند سازی همکاران ابراز امیدواری کرد با برگزاری کلاسهای آموزشی و سایر روشهای مربوطه توانمند سازی همکاران بیش از پیش انجام پذیرد.


کلیدواژه ها: دکتر نسرین نورشاهی | نشست عمومی هیات رئیسه | دکتر رضا منیعی | معصومه قارون |