کارگاه ایجاد اکوسیستم کارآفرینی در دانشگاهها برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۷ | 

کارگاه ایجاد اکوسیستم کارآفرینی در دانشگاهها توسط موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و با همکاری امور بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه مدرس کارگاه پروفسور دونگره استاد تجارت جهانی و مدیر برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی دانشگاه میسور هند بود و این کارگاه به زبان انگلیسی و با حضور چهل نفر از روسا، مدیران و اساتید دانشگاههای دولتی و بیست نفر از روسای دانشگاه فنی و حرفه ای پنجم آذرماه در ساختمان اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد. 

پرفسور دونگره در این کارگاه با عنوان اینکه: اکوسیستم کارآفرینی در دانشگاهها باید نهادینه شود بر ضرورت نهادینه شدن زیست بوم کارآفرینی در دانشگاهها تاکید کرد. وی اعلام نمود: این یک روند زمان بر است که در بهترین حالت نیاز است حداقل یک دوره ۲۰ ساله طی شود تا دانشگاه به طور مستقل بتواند از ورود دانشجو تا زمانی که فارغ التحصیل می شود و حتی بعد از آن، چرخه ای ایجاد کند.

گفتنی است در این کارگاه مباحثه با شرکت کنندگان انجام و سپس چند تکلیف به حاضران در کارگاه داده شد و برای این تکلیف ها فرصتی در نظر گرفته شد تا آن ها بتوانند به مسائل فکر کنند و راه حلی پیدا کنند. بعد از آن مدعوین به چند گروه تقسیم شدند و روی پروژه ای که داشتند کار کردند. این سمینار بسیار پویا برگزار شد و در انتها بازخوردهای خوبی از شرکت کنندگان دریافت شد.

کلیدواژه ها: دانشگاه فنی و حرفه ای | پرفسور دونگره | کارگاه ایجاد اکوسیستم کارآفرینی |