اطلاعات کتاب آمار در سال ۹۲-۱۳۹۱

آمار آموزش عالی سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ شامل دو بخش آمار دانشجویی و آمار آموزشگران دانشگاهی است. بخش دانشجویی شامل آمار ثبت­نام شدگان، دانشجویان و دانش آموختگان می­باشد که به ترتیب در فصل­های اول، دوم و سوم به تفکیک­های مختلف شامل دوره تحصیلی، نوع تحصیل، جنسیت، وابستگی، شیوه آموزشی و ... ارائه شده است. در فصل چهارم کتاب، آمار آموزشگران دانشگاهی به تفکیک­ نوع خدمت، مرتبه علمی، جنسیت، وابستگی و ... به  تصویر کشیده شده است. فصل پنجم کتاب شامل آمار کارکنان غیرآموزشی است که به تفکیک مدرک تحصیلی، جنسیت، وابستگی و ... ارائه شده است و در فصل آخر کتاب یعنی فصل ششم روند رشد برخی از اقلام آماری در یک دوره هشت ساله بررسی شده است.
لازم به ذکر است، پایگاه اطلاعات آمار آموزش عالی ایران قابلیت استخراج جداول و نمودارهای بسیاری را برای توصیف ویژگی‌های نظام آموزش عالی ایران دارا می‌باشد. اما به دلیل حجم زیاد آن‌ها، به صورت یک برنامه الکترونیکی در لوح فشرده­ای که ضمیمه این کتاب می­باشد برای علاقه‌مندان و پژوهشگرانی که نیاز به جزئیات بیشتری دارند در  دسترس خواهد بود. در لوح فشرده پیوست این کتاب، جداول و نمودارهای بسیاری وجود دارد که ویژگی­های جامعه دانشجویی و آموزشگران دانشگاهی را به همراه شاخص­هایی معرفی نموده است. فهرست این جداول در انتهای کتاب ارائه شده است. ‌
جامعه‌ آماری‌ این‌ طرح‌ ملی، شامل کلیه‌ مؤسسات‌ آموزش عالی کشور مورد تأیید شورای‌ گسترش‌ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در سطحی‌ بالاتر از دیپلم‌ متوسطه‌، دانشجو دارند و به‌ دانش ‏آموختگان‌ خود مدرک‌ دانشگاهی مورد قبول‌ مراجع‌ ذی‌صلاح‌ اعطا می‌کنند، می‌باشد.
همچنین در این کتاب، تعاریف و مفاهیم استاندارد مصوب کمیته آماربخشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  ملاک عمل بوده است.


در ادامه بخشی از اطلاعات مربوط به سی دی همراه با کتاب قابل دسترس می باشد:
 
 
عنوان بخش دریافت فایل اکسل
نمودارها
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم

کلیدواژه ها: اطلاعات ضمیمه کتاب آمار سال ۹۲-۱۳۹۱ |

دفعات مشاهده: 1396 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA