اطلاعات کتاب آمار در سال ۸۹-۱۳۸۸

آمار آموزش­عالی سال تحصیلی ۸۹-۱۳۸۸ شامل دو بخش آمار دانشجویی و آمار آموزشگران دانشگاهی است. بخش دانشجویی که شامل آمار ثبت­نام شدگان، دانشجویان و دانش آموختگان می­باشد به ترتیب در فصل­های اول، دوم و سوم به تفکیک­های مختلف شامل دوره تحصیلی، نوع تحصیل، جنسیت، وابستگی، شیوه آموزشی و ... ارائه شده است. در فصل چهارم کتاب، آمار آموزشگران دانشگاهی را به تفکیک­ نوع خدمت، مرتبه علمی، جنسیت، وابستگی و ... را به  تصویر کشیده است.
لازم به ذکر است، پایگاه اطلاعات آمار آموزش­عالی ایران قابلیت استخراج جداول و نمودارهای بسیاری را برای توصیف ویژگی‌های نظام آموزش­عالی ایران دارا می‌باشد. اما به دلیل حجم زیاد آن‌ها، به صورت یک برنامه الکترونیکی در لوح فشرده­ای که ضمیمه این کتاب می­باشد برای علاقه‌مندان و پژوهشگرانی که نیاز به جزئیات بیشتری دارند در  دسترس خواهد بود. در لوح فشرده پیوست این کتاب، بیش از ۱۰۰ جدول و نمودار ویژگی­های جامعه دانشجویی و آموزشگران دانشگاهی را به همراه شاخص­هایی معرفی نموده است که در انتهای کتاب فهرست آن‌ها ارائه شده است. ‌
جامعه‌ آماری‌ این‌ طرح‌ ملی، شامل کلیه‌ مؤسسات‌ آموزش‌­عالی کشور (به جز مراکز تربیت­ معلم وزارت آموزش و پرورش) مورد تأیید شورای‌ گسترش‌ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در سطحی‌ بالاتر از دیپلم‌ متوسطه‌، دانشجو دارند و به‌ دانش ‏آموختگان‌ خود مدرک‌ دانشگاهی مورد قبول‌ مراجع‌ ذی‌صلاح‌ اعطا می‌کنند، می‌باشد.
همچنین در این کتاب، تعاریف و مفاهیم استاندارد مصوب کمیته آماربخشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملاک عمل بوده است. 


در ادامه بخشی از اطلاعات مربوط به سی دی همراه با کتاب قابل دسترس می باشد:
 
 
عنوان بخش دریافت فایل اکسل
نمودارها
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل نهم

کلیدواژه ها: اطلاعات ضمیمه کتاب آمار سال ۸۹-۱۳۸۸ |

دفعات مشاهده: 1228 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA