اطلاعات کتاب آمار در سال ۸۸-۱۳۸۷

اطلاعات آماری موجود در این پایگاه اطلاعاتی به طور عمده شامل آمار تعداد ثبت نام شدگان، دانشجویان و دانش ‏آموختگان در دوره ‏های تحصیلی مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ‏ای و دکتری تخصصی است. همچنین، آمار آموزشگران دانشگاهی (کادر آموزشی) و کارکنان غیرآموزشی و آمار مربوط به دوره ‏های شبانه (نوبت دوم)، فراگیر را نیز شامل می‏شود.
نمونه سؤال­هایی که داده ‏های آماری  موجود در این  پایگاه  اطلاعات،  امکان پاسخگویی به آن را فراهم  می‏سازد، عبارت‏ اند از:
الف- چند نفر دانشجو در چه دوره‏ های تحصیلی،  در چه گروه‏ های تحصیلی، به کدام شیوه آموزشی و با کدام نوع تحصیل در سال تحصیلی ۸۸-۱۳۸۷ در مؤسسات آموزش ­عالی ایران به تحصیل مشغول هستند؟
ب- چه تعداد پذیرفته شده در چه دوره‏ های تحصیلی، در چه گروه‏ های تحصیلی،  به کدام شیوه آموزشی و با کدام نوع تحصیل در سال تحصیلی ۸۸-۱۳۸۷ در مؤسسات آموزش­ عالی ایران ثبت ‏نام کرده ‏اند؟
ج- چه تعداد از دانشجویان در چه دوره‌های تحصیلی، به کدام شیوه آموزشی و با کدام نوع تحصیل در سال تحصیلی ۸۷-۱۳۸۶ در مؤسسات آموزش­ عالی ایران دانش‌آموخته شده‌اند؟
د- چه تعداد از آموزشگران دانشگاهی (کادر آموزشی) هیئت ­علمی هستند و مرتبه ­علمی آنان چیست؟
هدف‌
هدف‌ از تهیه‌ پایگاه‌ اطلاعاتی‌ در این‌ طرح‌ گردآوری‌، استخراج‌ و به ‏هنگام‌ نگه‏ داشتن‌ اطلاعات‌ مربوط‌ به‌ دانشگاه‏ ها و مؤسسات‌ آموزش‌­عالی‌ ایران است‌.
روش‌ آمارگیری‌
برای‌ شمارش‌ کامل‌ به‌ کلیه‌ مؤسسات آموزش‌ عالی‌ ایران‌ پرسشنامه‌ الکترونیکی ارسال‌ شده‌ است‌. داده‌های‌ مندرج‌ در پرسشنامه‌ الکترونیکی وارد پایگاه اطلاعاتی شده‌ و پس‌ از کنترل‏ها و پردازش‏های‌ لازم‌، طبقه‌بندی‌ و استخراج شده ‌است.
جامعه‌ آماری‌
جامعه‌ آماری‌ مورد استفاده‌ در این‌ طرح‌ کلیه‌ دانشگاه‏ها و مؤسسات‌ آموزش‌­عالی (به جز مراکز تربیت معلم وزارت آموزش و پرورش) مورد تأیید شورای‌ گسترش‌ دانشگاه‏ها و مؤسسات‌ آموزش­ عالی‌ بوده‌اند که‌ در سطحی‌ بالاتر از دیپلم‌ متوسطه‌ دانشجو دارند و به‌ دانش ‏آموختگان‌ خود مدرک‌ مورد قبول‌ مراجع‌ ذی­صلاح‌ اعطا می‌کنند.
 
تعاریف‌ اقلام آماری
تعاریف اقلام آماری مندرج در این کتاب، برگرفته از مجموعه تعاریف و مفاهیم آماری علوم، تحقیقات و فناوری می باشد ­که توسط مؤسسه پژوهش و برنامه ­ریزی آموزش عالی در سال ۱۳۸۷ انتشار یافته است.در ادامه بخشی از اطلاعات مربوط به سی دی همراه با کتاب قابل دسترس می باشد:
 
 
عنوان بخش دریافت فایل اکسل
نمودارها
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل نهم

کلیدواژه ها: اطلاعات ضمیمه کتاب آمار سال ۸۸-۱۳۸۷ |

دفعات مشاهده: 1215 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA